Některé úseky českých silnic a dálnic silně připomínají tankodrom. Všudypřítomné díry, výmoly a kanály číhají na chvilku vaší nepozornosti. I přes veškerou snahu se střetu s nerovnostmi na silnici nevyhnete. Pokud najedete do výmolu ve větší rychlosti, rovnou zamiřte do pneuservisu. Rozhozená geometrie kol totiž není nic příjemného. Kola se vychýlí...

Kdy přezout ze zimních pneumatik na letní? O tom se mezi řidiči vedou vášnivé debaty. Jedni radí přezout hned jak se oteplí. Jiní vyčkávají minimálně do 1. dubna, kdy končí zákonná povinnost používat zimní pneumatiky. A další dojíždí zimní pneu ještě v létě. Co je ale správné z hlediska bezpečnosti, komfortu jízdy a životnosti pneu?

Víte, že až pětina automobilů jezdí na špatně nahuštěných pneu? Přehuštěné nebo podhuštěné pneumatiky se nejčastěji projeví zvýšenou spotřebou paliva a zhoršením jízdních vlastností. Zkracuje se také životnost pneu.

Když ráno zaťukají na okno první mrazíky, bývá na přezutí pneumatik většinou pozdě. Spousta řidičů přesto každý rok promešká správný čas jejich výměny. Možná jste to už sami zažili. Teploty rázem poklesnou, silnice namrzne a vy musíte odjet do práce na letních pneu. Děsně to klouže a celou cestu se modlíte, abyste dojeli v pořádku. Kdy tedy přezout...

Pokud nejsou v pořádku kola a pneumatiky, při jízdě to poznáte. Zhoršují se jízdní vlastnosti, vůz špatně zatáčí, prodlužuje se brzdná dráha, nebo se dokonce objevují vibrace volantu. To vše má vliv na vaši bezpečnost na silnicích. Trpí také podvozek a rapidně se snižuje životnost pneu. Za častou výměnu pneumatik a opravy v autoservisu můžete...

Jste hrdým majitelem SUV, čtyřkolky nebo jezdíte s malou dodávkou? Potom jste si už možná položili jednu zásadní otázku - potřebuje váš vůz speciální obutí? Při výběru hraje roli nejen cena pneumatik, kvalita a bezpečnost, ale také to, kde budete jezdit. Přečtěte si, na co se při nákupu zaměřit, aby nové pneu splnily vaše očekávání.

Jedni na ně nedají dopustit, jiní by si je nikdy nekoupili. Protektory jsou mezi českými řidiči hodně ožehavým tématem, kolem kterého panuje také spousta mýtů. Pojďme se tedy protektorovaným pneu podívat na zoubek.

Defekt pneumatiky se může přihodit kdykoliv a kdekoliv. Pokud nemáte peníze na rozdávání, nejspíš si položíte zásadní otázku - vyplatí se pneu opravit? O tom rozhoduje více faktorů. Pojďte se s námi na téma opravy pneumatik podívat z blízka. Až vás na silnicích překvapí píchlá pneu, hned budete vědět, co máte dělat.

Jízda na sjetých pneumatikách může být pořádný adrenalin. A to nejen v případě, kdy před vámi zabliká modrý policejní majáček. Opotřebované pneu ztrácí vlastnosti, které jsou důležité pro vaši bezpečnost na silnicích. Prodlužuje se brzdná dráha a na mokré vozovce hrozí aquaplaning. Hloubku vzorku proto doporučujeme pravidelně kontrolovat. Dnes vám...

Pneumatiky vás musí podržet za každého počasí. V létě musí zdolat vysoké teploty, na jaře a na podzim vydatné srážky, v zimě naopak sníh a námrazu. Proto mají letní a zimní pneu rozdílnou strukturu, složení gumy a dezén běhounu. Tím se nejlépe přizpůsobí sezónnímu počasí a situaci na silnicích.

Předčasné opotřebení pneu vás může nepříjemně zaskočit. Proto se nás řidiči ptají, co ovlivní životnost pneumatik? Je to značka? Datum výroby? Nebo je to všechno trochu jinak? Kolem životnosti pneu panuje řada mýtů. Prozradíme vám, jak to vidí výrobci a jak dopadly nezávislé testy.

Nákup nových pneumatik není žádná věda. Stačí najít nejlevnější obchod, vybrat si z nabídky, párkrát kliknout a máte hotovo. Kdo už nakupoval pneu online, ví, že existuje spousta typů a rozměrů pneumatik. Pojďme se tedy zorientovat v základních pojmech, aby nové pneu seděly na váš vůz jako ulité.

Pokud brázdíte silnice po celý rok, přezouvání pneumatik je nejspíš vaší zaběhlou rutinou. Možná už jste si ale pohrávali s myšlenkou, že letos nepřezujete. Někteří řidiči jezdí na zimních pneumatikách po celý rok. Je tedy sezónní přezouvání nezbytné? Opravdu potřebujete zimní i letní pneumatiky? Čtěte dále a dozvíte se, proč existují dva druhy...

Častá výměna pneumatik je citelným zásahem do vašeho rozpočtu. Lámete si hlavu, proč jiným vydrží roky, zatímco vám poslouží sotva dvě sezóny? Problém obvykle není v jejich kvalitě. Životnost pneumatik snižuje nevhodný styl jízdy, ale i špatné skladování. Přečtěte si, jakou péči pneumatiky potřebují. Odmění se vám desítkami tisíc bezpečně najetých...

S příchodem jara a podzimu čeká na většinu řidičů výměna pneumatik. Pokud vám nechybí zručnost, čas a nářadí, můžete si sezónní pneu obout sami. Důležité je znát a dodržovat základní pravidla.