Nejlevnější pneu: 3 tipy, jak ušetřit ranec za nákup nových pneumatik

19.05.2022

Koupě nových pneumatik vám může udělat v peněžence pořádný vítr. Obzvlášť pokud potřebujete celou sadu. Víte, že spousta řidičů nové pneumatiky zbytečně přeplatí až o několik stovek? Přitom stačí znát 3 jednoduchá pravidla, která vám ušetří pořádný balík.    

1. Vychytejte nejlepší ceny pneu

Kupujete zimní pneu v létě a letní pneu v zimě? Spousta řidičů věří, že nové pneu pořídí nejlevněji v mimosezóně. Je to ale mýtus. Nic neušetříte a navíc vám budou nové pláště zabírat místo ve sklepě nebo v garáži. Stejně tak se prodraží nákup na vrcholu sezóny. Pokud kupujete zimní pneu, od poloviny října do konce listopadu dosahují prodejní ceny svého maxima.

Pneu za nejlepší cenu nakoupíte na začátku sezóny. To je u zimních pneu od konce srpna do konce září. U letních pneumatik od února do konce března. Pokud kupujete celou sadu, ušetříte majlant.

2. Nelpěte na značce

Continental, Michelin, Nokian, Googyear, Dunlop... fandíte prémiovým značkám pneu? Ještě stále panuje mýtus, že jsou značkové pneu kvalitnější. To už ale dávno neplatí. Všechny pneumatiky prodávané v ČR musí splňovat jednotné normy kvality. Pokud tedy nechcete zbytečně platit za značku, spolehněte se na stejně kvalitní výrobky méně věhlasných výrobců. Ušetřit můžete několik stokorun i několik tisíc.

3. Seznamte se s alternativami

Máte letos napjatý rozpočet a pohráváte si s myšlenkou, že nepřezujete? Anebo chcete riskovat bezpečnost na sjetých pneu? Vsaďte raději na protektorované pneu a neriskujte tučnou pokutu, nebo dokonce život. Prověřené pretektory vám budou dobře sloužit několik sezón. Na jedné sadě ušetříte více než tisícovku, a přitom dostanete stejnou kvalitu jako u nových pneu. Stačí vědět, kde kvalitní protektory pořídit.

  • A pokud máte opravdu hluboko do kapsy, spolehněte se na pneubazar. Vždyť i nové pneu budou příští sezónu ojeté! Nakupujte ale pouze u prověřených prodejců bazarových pneu. Nákup bazarových pneumatik se vyplatí také v případě, že uvažujete o prodeji svého vozu, anebo tušíte, že další rok již neprojde STK.