PRODEJ PLECHOVÝCH DISKŮ


Ocelové ráfky

Ráfky jsou základní součástí kol automobilů. Ty vyrobené z oceli si vybírají řidiči především z ekonomických důvodů nebo jako druhou obvykle zimní sadu díky tomu, že jsou odolné proti působení posypové soli. Designové provedení plechových disků většinou vypadá velmi podobně, což vyplývá zejména z nízké plasticity oceli. Tato vlastnost neumožňuje přílišnou tvořivost jako u alternativních litých kol. Ocelový ráfek se skládá ze dvou základních částí tj. z disku a obruče. U ocelových modelů se disk a obruč lisují zvlášť ze dvou kusů kovů, aby je pak bylo možné vhodně zkalibrovat a svařit.

Čím se vyznačují ráfky z oceli

Plechové ráfky se vyznačují především příznivou cenou a pevností. Sada originálních ráfků bývá obvykle až několikanásobně levnější ve srovnání se sadou alu kol stejných parametrů. Renovace poškozených ocelových disků je také méně nákladnější než u kol z lehkých slitin. Předností ocelových ráfků je také větší odolnost proti dynamickému a statickému zatížení.

Základní parametry plechových kol

Parametry kol máte přesně stanoveny ve vašem velkém technickém průkazu. Při výběru ocelových ráfků věnujte zvláštní pozornost několika důležitým parametrům, které jsou nezbytné aby pasovaly kola přesně na váš vůz. Průměr a šířka disku jsou uvedeny v palcích, kdy 1 palec je hodnota 2,54 cm. Zális ET [offset] je další důležitý parametr, na který si dejte při výběru pozor. Určuje vzdálenost mezi montážní rovinou disku a jejím svislým středem symetrie. Tato hodnota může být kladná nebo záporná, nebo může být i nula, pokud je montážní rovina přesně ve svislé ose symetrie.

Středová díra, počet šroubů a jejich rozteč

Tyto parametry se ve velkém techničáku neuvádějí, ale každý prodejce disků a kol vám je rád dohledá podle typu vozidla. Důležité je znát značku vozidla, motorizaci i přesný rok výroby automobilu, neboť každé vozidlo má jinou charakteristickou rozteč i počet šroubů k uchycení disku na náboj kola. Dále je nutno vědět přesnou velikost středicího otvoru. Jeho průměr je uváděn v milimetrech což umožňuje přesné vystředění ráfku na náboji kola.

Správný výběr ocelových kol

Dobře přizpůsobené ocelové ráfky ovlivní především bezpečnost při každodenních cestách. Pokud zakoupíte na váš vůz disky špatných parametrů mohou nastat problémy již při montáži na vozidlo. Nesprávně zvolené parametry disku by vám způsobily zaručeně také problém při pravidelné prohlídce vozidla na STK. S nákupem disků vám u nás rádi a ochotně pomůžeme, a to jak s výběrem velikosti nejvhodnějších ocelových ráfků tak s přesnými parametry. Na prodej máme ráfky o průměru 13 až 17 palců. Široká nabídka ocelových disků u našich smluvních dodavatelů nám umožňuje jejich ideální přizpůsobení vašemu vozidlu.

Bleskurychlé dodání již do 24 hodin

Ocelové disky padnoucí přesně na váš vůz vám připravíme k výdeji do jednoho pracovního dne, tj. zpravidla již do 24 hodin. Disky lze u nás zakoupit jak v sadách a párech, tak i po jednotlivých kusech.

Jak u nás disky zakoupíte?

Objednávku disků je možné uskutečnit osobně přímo na provozovně nebo také telefonicky. Zálohu ani platbu předem nepožadujeme! Zaplatíte nám až při převzetí zboží na pobočce. S objednávkou vám rádi a ochotně pomůžeme v pracovní dny mezi 9 až 17 hodinou.